воскресенье, 21 апреля 2013 г.


План-конспект уроку з інформатики в 2 класі
Тема. Сучасні комп’ютери та їх застосування.
Мета:  дати  уявлення  про  предмет  вивчення;  сформувати  уявлення  про
класифікацію  ЕОМ;  ознайомити  учнів  з  різними  видами  комп’ютерів;
розглянути  приклади  використання  сучасних  комп’ютерів  в  різних  сферах
діяльності  людини;  виконання  вправ  на  розвиток  уваги,  логічного  та
критичного мислення.  
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, програма
«Скарбничка», «Демонстрація».
Хід уроку
І. Організаційний момент (3 хв)
Пролунав дзвоник!
Покликав на урок!
Будемо ми міркувати,
Один одному допомагати.
Привітання, перевірка присутніх. 
Сьогодні  ми  починаємо  вивчати  інформатику  –  новий  предмет,  на  який
нетерпляче  чекають  усі  школярі.  Ви,  звичайно,  знаєте,  що  на  уроках
інформатики вчаться працювати з комп’ютером. Це дійсно так, але насправді
інформатика  здатна  дати  набагато  більше.  «Інформатика»  -  це  складна,  але
дуже цікава дисципліна. Сподіваюся, ви порозумієтеся з нею. Адже тому, хто з
нею подружиться, інформатика розкриє дивні можливості. 
Вивчаючи  інформатику,  ви  дізнаєтеся,  звідки  береться  інформація,  якою
вона  буває,  як  люди  отримують  її,  засвоюють  і  зберігають.  Ви  зрозумієте,  як
техніка  допомагає  людям  обробляти  інформацію.  І,  звичайно,  ви  навчитеся
працювати з комп’ютером. 
Інформатика допоможе розвити уважність і зосередженість. Ви дізнаєтеся,
як  виникають  помилки,  як  їм  запобігати  та  знаходити,  але  найголовніше  ми
скажемо наприкінці: «Інформатика навчить вас вчитися!»
Вітаю вас із початком навчального року, з новим цікавим предметом.
Учитель  розповідає,  як  відбуватимуся  уроки,  скільки  зошитів  потрібно
мати  учням,  пояснює,  які  теми  учні  вивчатимуть  протягом  року,  щоб  вони
приблизно  зрозуміли,  чим  займатимуся  на  уроках  інформатики.  Закріплення
робочих місць за учнями. 
Пояснення ходу уроку. Постановка цілей і завдань для учнів.
 ІІ. Логічна розминка (10 хв)
Виконання завдань у робочому зошиті.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу (10 хв)
У  всі  часи  людям  потрібно  було  рахувати.  У  доісторичному  минулому
вони рахували на пальцях або робили насічки на кістках. Приблизно 4000 років
назад вже придумали числа і правила обчислення, які дозволяли рахувати гроші
під  час  торгівлі,  обчислювати  час  сходу  і  заходу  сонця,  проводити  інші.
обчислення. У наші дні складні обчислювальні задачі та багато інших задач, не
пов’язані  з  числами,  розв’язують  за  допомогою  «електронного  мозку»,  який
називається комп’ютером. 
Насправді комп’ютер – це не мозок, а просто ще один інструмент, ще один
пристрій,  придуманий  для  того,  щоб  полегшити  нашу  працю.  Усі  чудеса,  які
може виконувати комп’ютер, придумані для нього людьми. І все ж таки ні одна
машина у історії не змінила так сильно наш світ. 
Комп’ютер  –  це  машина.  Машини  бувають:  механічні,  електричні  і
електронні.
До  механічних  машин  відносяться  вантажівка,  підйомний  кран,
екскаватор, бульдозер. Праска, фен, електричний чайник, настільна лампа – це
електричні машини. До електронних машин відносяться телевізор, магнітофон,
відеомагнітофон і комп’ютер. 
Комп’ютер – електронна машина для обробки інформації.
У  наш  час  існує  багато  видів  комп’ютерів:  переносні  комп’ютери
«ноутбуки»,  електронні  записні  книжки.  З  їхньою  допомогою  можна
виконувати  розрахунки,  друкувати  документи,  зберігати  і  швидко  знаходити
потрібну  інформацію.  Існують  і  суперкомп’ютери,  які  займають  великі
приміщення.  Вони  використовуються  для  розв’язку  складних  задач,  таких  як
управління польотом космічних кораблів, складання прогнозу погоди.
Існують  спеціальні  ігрові  комп’ютери,  мікрокомп’ютери,  вбудовані  у
автомобілі, пральні машини, кондиціонери повітря, музичні центри, телефонні
апарати. Усі вони являються електронними машинами.
Сучасні  комп’ютери  можуть  розв’язувати  математичні  задачі,  зберігати  і
знаходити  інформацію.  Вони  керують  космічними  кораблями,  складними
машинами  і  навіть  цілими  заводами.  Комп’ютери    допомагають  лікувати
людей, створювати фільми, писати музику і багато іншого.
Ученому  і  лікарю,  інженеру  і  вчителю,  письменнику  і  композитору,
художнику і агроному – усім може допомогти комп’ютер.
Вчені  і  інженери  придумали  комп’ютер,  щоб  швидко  виконувати
обчислення.  Спочатку  їх  називали  електронно-обчислювальними  машинами,
або коротко – ЕОМ.
Комп’ютери  управляють  космічними  кораблями.  Ось  центр  управління
польотами  космічних  кораблів.  Бачите,  скільки  комп’ютерів  знаходиться  у
цьому залі.
Комп’ютери управляють складними машинами і навіть цілими заводами.
Комп’ютери  допомагають  лікувати  людей,  створювати  фільми,  писати
музику і багато іншого.
Комп’ютер може в долю секунди переглянути каталог бібліотеки і сказати,
є там потрібна книга чи немає.
Комп’ютери авіакомпаній з’єднані один з одним по всьому світу і можуть
негайно повідомити, чи є авіабілет на потрібний рейс і на який час. Складаючи
прогноз  погоди,  метереологи  за  допомогою  комп’ютерів  обробляють дані, отриманііз супутнтків.
Дома, в побуті, комп’ютери – наші незамінні помічники. Зараз мова іде про
«комп’ютери-невидимки». Це крихітні мікропроцесори, вмонтовані у предмети,
що  нас  оточують.  Їх  сьогодні  можна  зустріти  у  мікрохвильовій  пічці,
автоматичний  пральній  машині,  у  музикальному  центрі,  радіоприймачі,
телефонному  відповідачі,  фотокамері,  телевізорі  і  багатьох  інших  предметах.
Спеціальні процесори, які розпізнають людську мову, вставляються у замки, що
відмикаються лише по «наказу» хазяїна.
Для того, щоб комп’ютер став і вашим помічником, потрібно багато чому
навчитися.  Перш  за  все  потрібно  зрозуміти,  як  думає  комп’ютер  і  навчитися
давати йому завдання, які він може виконати. Для цього ми будемо на наших
уроках багато грати в розумні ігри і розв’язувати цікаві задачі.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Руками ми поведемо, 
Ніби морем попливемо, 
Раз, два, три, чотири –
Так до берега поплили.
Щоб кісточки розім’яти,
Нумо тулуб нахиляти
Вправо, вліво, вправо, вліво.
Не забудемо присісти.
Раз, два, три, чотири,
А на «п’ять» - за парти сісти.
ІV. Робота за комп’ютером (15 хв)
Перегляд презентації.
Програма «Скарбничка», «Демонстрація»
 V. Підсумок уроку (1 хв)
На сьогоднішньому уроці ми дізналися, для чого потрібен комп’ютер, для
чого ми навчаємося з ним працювати. Дізналися, які види комп’ютерів існують
в наш час і де саме їх використовують. Отже, як ви бачите, майже не існує такої
області діяльності людини, де б не використовувалися комп’ютери. Ось тому
так  необхідно  навчитися  працювати  з  комп’ютером,  чим  ми  з  вами  і  будемо
займатися на уроках інформатики. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий