воскресенье, 21 апреля 2013 г.


План-конспект
проведення  уроку з курсу „Сходинки до інформатики” в 4 класі

Ділова зустріч в країні Алгоритміка

Мета уроку:
-    закріпити вміння складати алгоритми для виконавця Кенгуру (лінійні та циклічні);
-    закріпити вміння працювати з блок-схемами з розгалуженням та алгоритмами з циклом;
-    розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять;
-    виховувати товариськість, дисципліну, відповідальність.

Обладнання:
Мультимедійний проектор, прикладний програмний пакет «Алгоритміка», програмне забезпечення курсу «Сходинки до інформатики», роздатковий матеріал: завдання для творчого заліку, домашнє завдання на картках, «ребусне» деревце, таблички для повторення правил техніки безпеки

Конспект уроку для 2-го класу з інтегрованого курсу «Сходинки до інформатики»
Тема. Сучасні комп’ютери та їх застосування. Ознайомлення з “мишею”.
Мета. Закріпити правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп’ютерному класі. Ознайомити дітей зі сферами застосування сучасних комп’ютерів. Формувати навички роботи з мишею (наведення вказівника, вибір об’єктів клацанням лівої та правої кнопок). Розвивати увагу, пам’ять, розумові операції. Стимулювати бажання учнів оволодівати комп’ютерною грамотою.
Тип уроку: комбінований урок.
Матеріали до уроку: підручники, робочі зошити, ілюстративний матеріал про використання комп’ютера, комп’ютерна програма «Стрільці по яблуках» з програмного продукту «Сходинки до інформатики Плюс».
Хід уроку
I. О


План-конспект уроку з інформатики для 3 класу
Тема уроку: Робота з файлами і папками. Копіювання. Вирізування.
Мета уроку: навчити учнів копіюванню і вирізуванню файлів та папок; розвивати  пам’ять, увагу, пізнавальні інтереси, спостережливість; виховувати дбайливе ставлення до устаткування кабінету.
Обладнання: робочий зошит, ПК.

План-конспект уроку з інформатики в 2 класі
Тема. Сучасні комп’ютери та їх застосування.
Мета:  дати  уявлення  про  предмет  вивчення;  сформувати  уявлення  про
класифікацію  ЕОМ;  ознайомити  учнів  з  різними  видами  комп’ютерів;
розглянути  приклади  використання  сучасних  комп’ютерів  в  різних  сферах
діяльності  людини;  виконання  вправ  на  розвиток  уваги,  логічного  та
критичного мислення.  
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: інструкції з ТБ, комп’ютери, презентація, програма
«Скарбничка», «Демонстрація».

понедельник, 15 апреля 2013 г.

Виховний захід з інформатики - КВК



Виховний захід з інформатики - КВК

Девіз:
 «Мудрим ніхто не вродився, а навчився»
"Нехай не станеш Блез Паскалем ти,
Яким у мріях вирости бажаєш,
Вивчай ти інформатику завжди
Свою гімназію вслав добрими ділами!

понедельник, 8 апреля 2013 г.

Календарне планування 4 клас


№ уроку
Тема
Кіль­кість годин
Дата прове­дення уроку
4 клас
І семестр
Тема: Повторення вивченого у 3 класі
3

1
Повторення. Інформація
1

2
Повторення. Дії над інформацією. Властивості інформації. Кодування інформації
1

3
Повторення. Пристрої комп'ютера
1

Тема: Алгоритми й виконавці
11

4
Алгоритм
1

5
Ознайомлення зі способами запису алгоритмів
1

6
Основні алгоритмічні структури
1

7
Основні алгоритмічні структури
1

8
Складання алгоритмів. Запис алгоритмів різними способами
1

9
Складання алгоритмів. Запис алгоритмів різними способами
1

10
Запис алгоритмів мовою стрілок
1

11
Запис алгоритмів для виконавця «їжачок»
1

12
Складання алгоритмів для виконавця «їжачок»
1

13
Підготовка до контрольної роботи
1

14
Тематичне оцінювання
1

Резервний час
3

15
Поняття «Масив»
1

16
Робота з масивами
1

17
Робота з масивами
1

II семестр

Тема: Логіка та математика
5


18
Розв'язування логічних задач
1


19
Розв'язування логічних задач
1


20
Розв'язування логічних задач
1


21
Підготовка до контрольної роботи
1


22
Тематичне оцінювання
1


Тема: Обробка текстової інформації (продовження)
5


23
Повторення правил уведення й редагування текстової інформації
1


24
Основні прийоми введення й редагування тек­сту
1


25
Копіювання і перенесення фрагментів тексту
1


26
Підготовка до контрольної роботи
1


27
Тематичне оцінювання
1


Тема: Обробка графічної інформації (продовження)
4


28
Інструменти графічного редактора «Раіпі»
1


29
Робота з фрагментами малюнка
1


30
Дзеркальне відображення блоку малюнка щодо вертикалі й горизонталі. Обертання виділено­го блоку
1


31
Побудова орнаментів
1


32
Підсумковий урок
1


Резервний час



33
Побудова орнаментів. Використання інстру­мента «Масштаб»



34
Побудова орнаментів. Використання інстру-




мента «Масштаб»

























КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ РІВНЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ
З ІНФОРМАТИКИ

Рівень нав­чальних досягнень
Бали
Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з інформатики
І. Початковий



1
Розпізнавати окремі об'єкти, явища і факти пред­метної галузі.
Знати і виконувати правила техніки безпеки під час роботи з обчислювальною технікою (ОТ)
2
Розпізнавати окремі об'єкти, явища і факти пред­метної галузі, фрагментарно відтворювати знання про них
3
Мати незначний загальний обсяг знань (менше по­ловини навчального матеріалу) за відсутності сфор­мованих умінь та навичок
II. Середній



4
Може за допомогою вчителя відтворювати найпро­стіші дії, засвоєні ним у процесі навчання, але при­пускається помилок.
Мати елементарні, нестійкі навички роботи на комп'ютері
5
Розуміти основний навчальний матеріал. Може з допомогою вчителя відтворювати значну частину навчального матеріалу з елементами ло­гічних зв'язків.
Може виконати деякі основні дії з опрацювання інформації на комп'ютері
6
Знати основні поняття навчального матеріалу. Може самостійно відтворювати значну частину нав­чального матеріалу, але не вміє пояснити свої дії. Уміти за зразком виконати просте навчальне за­вдання.
Може виконати більшість основних дій з опрацю­вання інформації на комп'ютері
ІІІ. Достатній



7
Уміти застосовувати вивчений матеріал у стандарт­них ситуаціях.
Може пояснити основні процеси, що відбуваються під час роботи інформаційної системи, та наводити власні приклади на підтвердження деяких тверд­жень.
Уміти виконувати навчальні завдання, передбачені програмою
8
Добре володіти програмним матеріалом. Виконувати завдання, передбачені програмою, при­пускаючись помилок. Контролювати власну діяльність. Самостійно виправляти вказані вчителем помилки
9
Мати повні знання.
Самостійно виконувати передбачені програмою нав­чальні завдання, припускаючись незначних поми­лок.
Може аргументовано обрати раціональний спосіб виконання навчального завдання
IV. Високий



10
Знання, уміння й навички учня повністю відповідають вимогам даної програми.
Вільно володіти програмним матеріалом.
Самостійно  знаходити і виправляти допущені помилки.
Виконувати завдання з повним поясненням та обґрунтуванням
11


На високому рівні володіти програмним матеріалом.
Використовувати набуті знання і вміння при розв'язуванні завдань підвищеної складності.
Правильно висловлювати логічні міркування та обґрунтовувати їх
12
Повною мірою і на високому рівні опанувати програмним матеріалом.
Відповідь учня повна, правильна, логічна, обґрунтована, з елементами власного судження.
Для розв'язування завдань використовувати раціональні способи і прийоми, пропонувати нові способи.
Уміти самостійно аналізувати вивчений матеріал.
Виконувати творчі завдання.